Ikviens no mums var ietekmēt valstiskus lēmumus


Tanki ZatleramEs pateicos medijiem un sabiedrībai par to, ka “tanku” tēma tika pietiekami plaši atspoguļota un nodota tālāk gan ar mediju starpniecību, gan atsevišķu personu “Twitter” ierakstiem un ar “Draugiem.lv” funkcijas “ieteikt” palīdzību, gan arī citos veidos.

Atgādināšu, ka es, atbildot uz Valda Zatlera paziņojumu, ka “tikai ar tankiem iespējams mainīt Zatlera reformu partijas lēmumu” veidot koalīciju ar partiju “Saskaņas Centrs”, nogādāju “Zatlera reformu partijas” birojā divus spēļu tanciņus, šo procesu nofilmēju un video ievietoju “Youtube”, tādējādi iestājoties par latviskas, tiesiskumu stiprinošas valdības izveidošanu bez “Saskaņas centra”, kas piesaistīja plašu sabiedrības, mediju un arī politiķu uzmanību. Video tika pārpublicēts gan populārākajos interneta ziņu portālos, kā “TVNET”, “Apollo”, “Diena.lv”, “Puaro” u.c., gan demonstrēts TV ziņās. “Youtube” video portālā tas dažu dienu laikā tika apskatīts vairāk kā 30’000 reižu.

Pēc vakar izskanējušās informācijas par “Zatlera reformu partijas”, “Vienotības” un Nacionālās apvienības “Visu Latvijai! – Tēvzemei un brīvībai/LNNK” vienošanos veidot labēju valdības koalīciju, var secināt, ka Latvijā sabiedrības viedoklis tomēr tiek uzklausīts un ņemts vērā, ja vien tas tiek pausts “skaļi”. Šobrīd valdības veidošanas sarunu rezultāti liecina, ka izmaiņas šajā jautājumā ir notikušas un, ja tie nav bijuši tanciņi, kas ļāvuši mainīt Valda Zatlera partijas nostāju, tad sabiedrības izteiktais viedoklis, vēlmes un nostāja gan.

Demokrātiskā valstī sabiedrības līdzdalībai politiskos procesos ir ļoti liela nozīme. Mēs nedrīkstam vienkārši stāvēt malā, ja mūs neapmierina esošie lēmumi un situācija, ir jāmeklē dažādi veidi, kā paust savu nostāju, atgādināt pie varas esošajiem par galvenajām vērtībām. Šis gadījums apliecina, ka arī Latvijas politiskos procesus kaut nedaudz var ietekmēt ikviens. Iespējams, “tanciņu” video nebija noteicošais faktors “Zatlera reformu partijas” viedokļa maiņā, tomēr tas bija veids, kā nepārprotami paust savu attieksmi un pievērst sabiedrības pastiprinātu uzmanību gan absurdajam izteikumam, gan arī, manuprāt, nepietiekamajai argumentācijai valdību veidot kopā ar “Saskaņas centru”.

“Tanciņu” video iespējams noskatīties šeit: http://www.gatisspruds.lv/zatleram/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s