Atkalsatikšanās ar Android: ķīniešu “lētā” planšete ar 4-kodolu procesoru un “Retinas” displeju


Īsumā – Android vēl nav gatavs un, baidos, ka nekd arī nebūs… Šis mans viedoklis ir balstīts uz manu lietošanas pieredzi “lētajai” ķīniešu planšetei, kuras ražotājs ir “Ainol”, bet modelis “Novo 9” un kuru Latvijā var iegādāties par mazliet vairāk kā 100 Ls. Pēc pāris dienu Android lietošanas secinu:
1) man vecais iPhone joprojām ir patīkamāks par jebkuru jaunāko Android;
2) izstrādātāji ir sazvērējušies un taisa praktiski tikai slikti izskatīgas un slikti strādājošas aplikācijas uz Android;
3) neskatoties uz iepriekš minēto, mana Android planšete ir ļoti laba sociālajiem tīkliem, sērfošanai internetā un video apsktei – priekš kā to arī iegādājos 🙂

Par visu pēc kārtas…

Rakstīšana

Rakstīšana nav gluži tik ērta kā ar prasto datoru, bet tomēr stipri ērtāka kā ar iPhone, jo rakstot Latviešu burtus, nav taustiņš jātur un tad jāvelk pirksts kādā virzienā, bet pietiek vien ar mazliet ilgāku pirksta pieturēšanu un uzreiz tiek parastā burta vietā ielikts mīkstinātais, šņācinātais vai pagarinātais latviešu burts.

Uzliku uz ierīces Google Drive un līdz ar to man ir svarīgākās offisa programmas, līdz ar to rakstīšana notiek šādā vidē:

Rakstīšana ar Android planšeti

Rakstīšanai uz planšetes ir arī viena priekšrocību salīdzinājumā ar parasto datoru, proti, neklab klaviatūra. Ikdienā birojā tam nav nozīmes, bet, ja rakstīšana notiek pievakarē, blakus pārējiem ģimenes locekļiem, kas jau guļ…

Arī praktiski visu šo rakstu uzrakstīju uz planšetes – tā teikt, sporta un izmēģinājuma pēc. Pirmo daļu rakstīju uzreiz Android ‘WordPress’ aplikācijā, bet par cik šī aplikācija ar mani mazliet ‘jokojās’, tad rakstu turpināju ‘Google Drive’ ‘Word’ analogā – tur viss bija labi. Beigās vienīgi kļūdas pielaboju un visu saliku kopā jau ar parasto datoru.

Video skatīšanās

Līdz pat YouTube atjaunojuma uzstādīšanai šī progamma izskatījās aizvēturiski:

YouTube Android

Bet pēc YouTube atjaunojuma uzstādīšanas tā izskatās un strādā praktiski tāpat kā YouTube iOs versija:

Normāls YouTube

Tā kā viss kārtībā. Vēl – uz ierīces i uzstādīts arī kaut kāds video pleijeris ar nosaukumu ‘4K’ – video tas spēj rādīt, bet tāpat grasos līdz ar pirmajām problēmām, ja tādas radīsies, uzstādīt veco, labo “VLC”.

Skaņa

Varēja būt skaļāka, bet faktisi ir pietiekama, lai ga iPhone skaņa ir ievērojami skaļāka un, šķiet, arī kvalitatīvāka. Turklāt, diemžēl, ierīce nav savienojama ar iPhone austiņām, proti, tās vispār neskan. Bet kastē nāca līdzi oriģinālās austiņas, par kurām darba kolēģis teica: “Uz kaut ko taču vajadzēja ieekonomēt.” Austiņas izskatās līdzīgas tām, kas bija manam pirmajam kasešu “plejerim” vidusskolas laikos 😉

Baterija

Pēc tam, kad beidzot saņēmu oriģinālo lādētāju un ierīci uzlādēju, tā arī vairākas dienas tā darbojas bez atkārtotas lādēšanas, skatoties video, sērfojot pa intrnetu u.t.t. vārdu sakot – viss baterijas/enerģijas jautājumā ir kārtībā.

Erāns un fotokamera

Ekrāns, manuprāt, ir labs, gana jūtīgs un tiešām patīkami augstas izšķirtspējas, bet dikomfortu rada Androidā nekvalitatīvi izstrādātās ikonas. Nekvalitatīvas ir gan citu izstrādātāju, gan arī daļa no pašas “Googles” radītajām ikonām, piemēram, “Failu manager”, “Task Manager” u.c. Ikonas varat apskatīt, atverot šo bildi (tas ļaus novērtēt arī “Retina” ekrāna izšķirtspēju):

Ekrāns un ikonas

Savukārt, fotokamera ir, šķiet, ielikta tikai “ķekša pēc”, jo, cik nu mēģināju fotografēt – uzņemtie attēli bija ļoti nekvalitatīvi pat ar aizmugurējo kameru. Priekšējo kameru īsti pat neizmēģināju. Tomēr domāju, ka, ja jūs planšeti izmantotu Skype video sarunām ar radiem ārzemēs, gan jau radi jūs atpazītu. Personīgi man tās kamera īpaši vajadzīgas nav, jo visu fotografēju ar iPhone, pie tam, biju jau paredzējis, ka šādi tas arī būs.

Spēles

Iespējams, jau vairākus gadus lietojot Apple produktus, manas prasības pret dizainu un noformējumu ir uzkāpušas mākoņos, bet, godīgi sakot, neatradu nevienu pašu spēli, kura izskatītos kaut cik līdzvērtīgi iOS vidusmēra spēlei. Lejupielādējo vairākas populārākās speles no Android veikala, no kurām man likās kaut cik lietojama kaut kāda mašīnbraukšanas spēle, bet tikai līdz brīdim, kad kāds draugs man parādījā, kā tā izskatās vecajā 4S iPhone. Kopš tā brīža arī šo spēli neesmu un arī nevienu citu vairs neesmu spēlējis.

Tīkls, programmas, komunikācijas

Mājās ar planšeti lieliski var pievienoties WiFi un straumēt visu tik ātri, cik vien ātrs ir Jūsu mājas tīkls un intereneta pieslēgums. Turklāt WiFi uztvere planšetei ir gana laba – strādā ne tikai jebkurā vietā mājā, bet arī ārpus tās. Gadījumos, kad WiFi nav pieejams, es iPhonē izveidoju dalīšanos ar mobilo internetu caur WiFi, pieslēdzos tam ar planšeti un problēma bija atrisināta.

Android veikalā ir pieejamas visas iedomājamās un neiedomājamās programmas un, ja vien esi gatavs pieciest to mazliet neglīto noformējumu, tad funckonāli tās ir līdzīgas iOS aplikācijām un gandrīz jebkurai funkcijai, kam vien vajag – tās var atrast arī bez maksas.

Planšetē nav Bluetooth un GPS – un man tos arī tur nevajag.

Noslēgums

Esmu ar pirkumu apmierināts. Planšete ir lieliska priekš YouTube multfilmu rādīšanas dēlam, dodot mums ar sieviņu iespēju redzēt ziņas, noskatīties kādu filmu pašiem u.tml., jo mūsu 2g.vecais dēls dod priekšroku multeņu skatīšanai uz planšetes nevis TV. Tāpat planšete ir ļoti parocīga, ja vajag apskatīties kaut ko internetā, palasīt “Twitter”, “Facebook” vai kādas ziņas, kā arī bilžu apskatei. Mēs pat nolēmām, ka bildes varam turpmāk vairs nedrukāt, bet braukt pie omas ar bilžu albumu planšetē 😉 Arī spēļu ir daudz un tās var spēlēt, bet no noformējums un sniegums ļoti atpaliek no izpildījuma uz iOS.

P.S. Planšetes ražotāja prezentācija atrodama šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s