300 vārdos par jauno sociālo tīklu Google Plus


Tā kā ātrumā neatradu neko “izsmeļošu” latviski par jauno Google.com veidoto sociālo tīklu Google Plus, kurš šobrīd ir testēšanas stadijā un kurš pavisam drīz būs pieejams visai pasaulei un par kuru tiek baumots, ka tas mainīs teju visu pasaules iedzīvotāju sadzīvi – vismaz to cilvēku, kas lieto sociālos tīklus, nolēmu intereses vadīts mazliet to papētīt, kā arī uzrakstīt un piedāvāt visiem interesentiem īsu apskatu latviski.

Google Plus ekrānšāviņš

Pamatinformācija par Google Plus:

  • izstrādātājs Google;
  • būtība – sociālais tīkls, kuru cilvēki jau mēdz dēvēt par “uzlabotu Facebook”;
  • prezentēts: šī gada 28.jūnijā (bet šobrīd ir “beta” stadijā un pieejams tikai testētājiem);
  • apvieno virkni līdzšinējo Google produktu, kā Google profili, Google Buzz u.c.
  • būs pieejams internetā, Android aplikācijā, kā arī kā uz datoru uzinstalējamā programmā (līdzīgi kā “Word”);
  • ietver virkni jaunu un vecu sociālam tīklam piemērotu funkciju/produktu.

Atsevišķas pieminēšanas vērta ir funkcija “Circle” (šajā gadījumā tuvākais tulkojums varētu būt cilvēku “kopas”), kura tiek pozicionēta kā viena no galvenajām priekšrocībām . Funkcija paredz iespēju tīkla lietotājam pašam ērti sakonfigurēt to, ko tas grib redzēt un zināt, kā arī kuriem cilvēkiem tas vēlas nodot informāciju. T.i.cilvēks nevis saņem visu informāciju, no kuras nav atrakstījies, bet saņem tikai to, kurai pierakstījies un arī nodod informāciju tikai tiem, kuriem vēlas nodot. Piemēram: “visiem publiski”, tikai “ģimenei”, tikai “draugiem” vai vairākām cilvēku kopām, vai indivīdiem vienlaikus.

Satura konfigurēšana pamatā notiek ar “velc-un-met” (t.i.“drag-and-drop”) palīdzību, tātad – vienkārši, ērti un vizuāli pievilcīgi.

Vēl viena atsevišķas pieminēšanas vērta funkcija ir “Streams”, kuru varētu tulkot kā “plūsmas”, kas tīkla lietotājam palīdz iegūt sev interesējošo informāciju no citiem sociālajiem tīkliem, piemēram, Facebook.com. Tātad ikviens savā Google Plus profilā varēs saņemt jaunumus par saviem draugu aktivitātēm citos sociālajos tīklos, kā piemēram, jaunos draugu “statusa” ierakstus, informāciju par jaunpievienotajām bildēm, video u.tml.).

Pārējais pa lielam – tāds pats kā Facebook u.c.tīklos – bildes, jaunumi, video, čati u.tml. tikai katrai funkcijai ir mēģināts pievienot kaut ko interesantu/savādāku/labāku vai sliktāku – par to spriedīsim pēc tam, kad Google Plus būs pieejams mums visiem lietošanā.

Mans personīgais viedoklis – tas tiešām būs ērts un mūsdienīgs sociālais tīkls, kura lietotāju skaits pieaugs milzu ātrumā un kas visdrīzāk apsteigs Facebook, jo Google, kā mums zināms, ir kompānija ar milzu naudas un tehnoloģiju resursiem, un tas, ka līdz šim tai īpaši labi neveicās ar savu sociālo tīklu attīstīšanu, nemaz nenozīmē, ka arī šoreiz tā piedzīvos neveiksmi – gan jau ka arī Google no savām kļūdām mācās.

Te vēl dažas saites par Google Plus no interneta, kurās pieejamo info izmantoju šī mazā apskata gatavošanā, kā arī kas ietver virkni ekrānšāviņu un papildus informāciju:

Uz redzēšanos, tiksimies Google Plus! 😉

———-

Papildinājumi (nolēmu pievienot vēl dažas ziņas par Google Plus latviski):

Un šis angliskais apskats arī ir pieminēšanas vērts:

2 domas par “300 vārdos par jauno sociālo tīklu Google Plus

  1. Nu jā… Izklausās ka Facebook ērai nu gan ir pienācis beidzot gals… kaut gan es esmu pārliecināts ka būs tāpat kā ar… nu piemēram ar One.lv visi tie cilvēki kas tur ir, arī viņi visi sen jau lieto facebook taču no one neatsakās 🙂 pie kam, smieklīgs ir tas fakts ka gan vienā gan otrā tīklā viņi sarakstās ar vieniem un tiem pašiem cilvēkiem 🙂

    • Protams, ka kādu laiku tīkli pastāvēs līdzās, pie tam droši vien – ilgi. Tikai jautājums ir, kurš šajā laikā augs un kurš dils – līdzīgi kā tā paša One.lv un Facebook.com pēdējā laika līdzās pastāvēšanā. Piemēram, kas ir MySpace.com, retais kurš vairs zina un atceras, bet vēl pirms dažiem gadiem tas bija lielākais un visstraujāk augošais pasaules sociālais tīkls.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s