Ņemsim krievu naudu un izmantosim to GUDRI savas valsts pārticības celšanai!


Latvijai, tās pilsoņiem un valdībai ir jāpriecājas par krievu un citu valstu pilsoņu un uzņēmumu doto uzticību mūsu valstij un bankām! Tas ir sasniegums nevis problēma! Pret to nav jācīnās, bet šī iespēja ir GUDRI jāizmanto!

Jau sen esam apbrīnojuši Šveici, kura, lai arī teju uz pusi mazāka par Latviju, ir pārtikusi un attīstīta valsts, kuras bankās glabājas ļoti liela daļa pasaules bagātību, tostarp arī Krievijas pilsoņu nauda. Vai tāpēc ir apdraudēta Šveices valsts pastāvēšana vai ekonomika – nē, ne mazākajā mērā!

Protams, ar noguldīto naudu nevar rīkoties kā ar savu un ir jārēķinās, ka tā var aizplūst jebkurā brīdī. Ar to rēķinoties, šo iespēju var ļoti labi izmantot. Protams, ir stingri jāreglamentē, kā ar šo naudu apieties un banku rīcība ir nepārtraukti jākontrolē. Uz to arī patlaban, manuprāt, vajadzētu koncentrēt uzmanību.

Visvienkāršākais piemērs, kā noguldītā nauda var noderēt, ir iespēja kādā vajadzības brīdī uzlikt līdzīgu nodevu/nodokli kā Kipra un uzreiz papildināt valsts budžetu par daudziem miljoniem vai pat miljardiem latu.

Banku pakalpojumi tiek aplikti ar dažādām pakalpojumu maksām, kas, ja noguldītāju un noguldītās summas ir lielas, kļūst nozīmīgas. Piemēram, “Swedbank” Latvijas pagājušā gada peļņa bija 80,4 mlj. latu, kas nozīmē, ka tā ir nodokļos kopumā nomaksājusi vairākus desmitus miljonus latu. Līdzīgu un vēl lielāku peļņu var gūt ikviena banka, kura apkalpos līdzīga apjoma naudas daudzumu neatkarīgi no tā, kuras valsts pilsoņiem šī nauda pieder. Par cik Krievijas ekonomika ir milzīga, tā var nodrošināt darbu un peļņu vismaz 100 Swedbank izmēra bankām. Un kā jau tas parasti uzņēmējdarbībā notiek – Krievijas pilsoņu piemēram sekos arī citu valstu noguldītāji, ja vien mēs paši mācēsim šo uzņēmējdarbību GUDRI organizēt un attīstīt. Kāpēc mūsu bankas nevarētu būt ārvalstu pilsoņu naudas maku turētājas un pelnīt šādus miljonus, kas lielā mērā papildinās arī Latvijas valsts kasi? Kāpēc mums pret to cīnīties? Labāk būsim mazi un nabagi, bet no tiem, kas runā svešā valodā, pat santīmu neņemsim – vai tā? Ja tā, tad varbūt liegsim arī eksportēt Latvijā ražotās preces uz austrumiem – mums taču viņu nauda nav vajadzīga… Banku darbība ir sarežģīts uzņēmējdarbības veids ar augstu pievienoto vērtību. Vai tiešām mums vajadzētu aprobežoties tikai ar reņģu zvejošanu un savu mežu izciršanu? Es personīgi esamu par to, lai mēs GUDRI rīkotos un radušās iespējas GUDRI izmantotu savas valsts pārticības celšanai!

P.S. Protams, runa nav par “netīro” naudu vai kādiem nebūt “atmazgāšanas” pakalpojumiem. Tādus, protams, mums nav jāsniedz. Vēl vairāk – ja atklāsim kādu nenosakāmas izcelsmes naudu, to bez kavēšanās “jāiesaldē” un pēc izmeklēšanas jākonfiscē, ja tam ir atklāts atbilstošs pamats.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s