Gribi būt laimīgāks? Lai notiek, tas ir vienkārši! ;)


Nesen izlasīju, jeb pareizāk sakot, noklausījos, vairākas grāmatas par to, kā būt laimīgākam. Tagad padalīšos ar dažiem ieteikumiem un atziņām. Kas zina, varbūt tas tās palīdzēs kādam kļūt mazliet laimīgākam, tas taču būtu lieliski, vai ne? 😉

Pirmais, kas ir jāizdara, ir jāsaprot, kas tieši Tevi dara laimīgu. Un jāskatās maksimāli dziļi. Piemēram, ja teiksi, ka tie ir draugi, tad kādā tieši veidā? Varbūt Tev vajadzīgs kāds, kurš uzklausa, paslavē? Bet jāskatās vēl dziļāk – ko tieši Tu gribi dzirdēt vai nedzirdēt? Kurā tieši mirklī kopā ar kādu Tu jūties vislabāk? Ja Tu teiksi, ka laimīgu Tevi dara nauda, tad kā tieši – vai gribi nopirkt kādu lietu? Kāpēc Tev vajadzīga tā lieta, kā tā darīs Tevi laimīgu? Piemēram, ir zinātniski izpētīts un pierādīts, ka labākas mašīnas nedod vairāk laimes tās lietotājam, kā prastu un lētu auto īpašniekiem. Arī “sēdēšana” sastrēgumos dara vienlīdz nelaimīgus gan glauno, gan lēto auto īpašniekus.

Tā nu laimes pētnieki ir cilvēkiem devuši lapiņas un lūguši piefiksēt, kurā mirklī tieši tie dienas gaitā ir jutušies ļoti laimīgi un ļoti nelaimīgi. Izrādās, ka laimes sajūtu praktiski visiem rada, piemēram, duša, bet nelaimīgi cilvēki kļūst, pavadot ilgu laiku satiksmē. Tāpat, protams, fiziskās aktivitātes un ēdiens sagādā daudz laimes. Vārdu sakot, laime parasti slēpjas mazās ikdienas lietās un procesos.

Es iesaku arī Tev piedomāt dienas gaitā, kas Tev sagādā prieku un kas tieši pretēji. Piefiksē rezultātus un mēģini palielināt to lietu skaitu, kas Tevi priecē un mazināt otrās. Tas arī viss.

Bez visa iepriekš minētā, tas, cik Tu labi jutīsies, ir diezgan lielā mērā atkarīgs arī no tā, cik labi jūtas Tavs dzīvesbiedrs vai biedrene. Tāpēc, kad būsi ticis galā ar sevi, mēģini sastādīt pozitīvo un negatīvo lietu sarakstu arī priekš sava līdzcilvēka un tajā pašā laikā lūdz, lai viņš/viņa patstāvīgi sastāda tādu pašu “patīkamo/nepatīkamo” lietu sarakstu par sevi un Tevi. Pēc tam, kad abi būsiet atsevišķi sastādījuši savus un otra cillvēka sarakstus, salīdziniet tos un pārrunājiet. Tas ļaus Jums vienam otru labāk iepazīt un turpmāk varēsiet vairāk iepriecināt viens otru.

Ja pat Jums liekas, ka tāpat viens otru ļoti labi pazīstat un šī ir lieka laika tērēšana, tad tomēr, iespējams, atklāsiet, ka Jūs pat sevi pietiekami dziļi nepazīstat, ja ko līdzīgu neesat jau veikuši iepriekš. Un vēl atklāsiet, ka saraksts mainās, ja par to vairāk domājat un pašsajūta ievērojami uzlabojas, ja darāt vairāk to, kas dara laimīgāku Tevi un Tavu otro pusi.

3 domas par “Gribi būt laimīgāks? Lai notiek, tas ir vienkārši! ;)

    • Klausos Audible.com – 1. grāmata ir bez maksas, pēc tam jāpērk. Var abonēt un pa ~14$/mēn. saņemt katru mēnesi 1 grāmatu. Ja vēlies vairāk, var piepirkt klāt “kredītus” vai vienlārši maksāt par grāmatām. Manis lasītās pēdējā laikā vari redzē manā Goodreads.com profilā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s